چرا عکس استوری زوم میشه

روزانه بیش از 100 میلیون عکس و فیلم در استوری بارگذاری می‌شوند و با فراگیر شدن هر روزه اینستاگرام، این تعداد بالا می‌رود. اینستاگرام ابزاری برای به اشتراک گذاری هر محتوایی است و الان امتیاز تعامل به استوری‌ها وابسته است پس شرط پیشرفت تولید محتوای عالی است. گاهی پیش می‌آید می‌خواهیم عکسی را در استوری بگذاریم اما کیفیت آن به شدن پایین می‌آید. این پایین آمدم کیفیت ممکن است چندین دلیل داشته باشد، کیفیت کم، کیفیت بسیار بالا، اندازه نامناسب و… که در ادامه این مقاله به تمامی این مشکلات و راه حل‌های آنان خواهیم پرداخت.

مشکل زوم شدن عکس در استوری - استوری گرام2

زوم شدن عکس استوری

  • اندازه غیر استاندارد: اندازه استاندارد استوری 1080 پیکسل در 1920 پیکسل است، این اندازه در دوربین همه تلفن‌های همراه به صورت خودکار خودکار با عنوان 9:16 وجود دارد. پس 9:16 اندازه استاندارد استوری است و برای عکس برداری و فیلم برداری سعی کنید از این اندازه استفاده کنید.
  • کیفیت پایین: کم بودن کیفیت عکس یا فیلم از جمله مواردی است که همه ما دیده‌ایم. برای حل این مشکل می‌توانید از برنامه‌های تغییر کیفیت ویدیو استفاده کنید. حداقل کیفیت برای آپلود باید 72ppi باشد.
  • بالا بودن کیفیت: شاید این دلیل برای شما عجیب باشد اما اگر کیفیت استوری شما بسیار بالا باشد و بیشتر از 30 مگابایت باشد اینستاگرام به صورت خودکار کیفیت را پایین می‌آورد تا آپلود زودتر انجام شود.
  • اینترنت ضعیف: اگر در جایی باشید که اینترنت شما ضعیف باشد و آپلود طول بکشد به صورت خودکار کیفیت تصویر پایین می‌آید تا راحت‌تر محتوا آپلود شود.
  • اندازه گوشی: نسل جدی گوشی‌های همراه بسیار کشیده هستند و از 9:16 اندازه بیشتری دارند. این دلیل در تلفن همراه فرد باعث افت کیفیت استوری می‌شود و در تلفن‌هایی با سایز استاندارد قسمتی از استوری آن فرد نمایش داده نمی‌شود. پس همیشه برای آپلود از اندازه استاندارد استفاده کنید و سایز گوشی را در نظر نگیرید.

مشکل زوم شدن عکس در استوری - استوری گرام

  • جهت محتوا: گاهی به اشتباه برخی افراد جهت محتوا را اشتباهی بارگذاری می‌کنند. اندازه درست 9:16 است اما در برخی موارد 16:9 محتوا را آپلود می‌کنند و کیفیت آن به شدن پایین می‌آید. باید عرض استوری 1080 پیکسل و طول آن 1920 پیکسل در جهت عمودی باشد.
  • نداشتن حافظه: در مرحله اول ذخیره خودکار فیلم و عکس استوری را غیر فعال کنید تا دوبرابر حافظه گوشی را اشغال نکند. البته اینستاگرام دارای یک حافظه پنهان یا کش است که از فایل‌های شخصی یا فایل‌های من می‌توانید آن را حذف کنید بدون اینکه محتواهای شما حذف شوند. اگر ذخیره خودکار فعال باشد و حافظه کافی نداشته باشید ویدیو دو دو حالت قرار می‌گیرد: 1- با کیفیت کم آپلود می‌شود 2- آپلود شکست می‌خورد.

 

فیلم ضبط کردم و عکس را گرفتم اما نه به اندازه استاندارد، چیکار کنم؟

مواقعی پیش می‌آید که شما فیلم و عکس را برای استوری ضبط کرده‌اید اما با اندازه 1:1 یا 3:4 و… . حال موقع آپلود کیفیت به شدن پایین است و وجه محتوا خراب می‌شود و باید راه حلی پیدا کرد. در این موارد می‌توانید با برنامه‌های مختلف با همان ادیت گالری گوشی، اندازه فیلم را تغییر دهید. تغییر دادن اندازه فیلم و عکس ممکن است تصویر را کشیده کند و محتوا را از حالت عادی خارج کند، در این مواقع سعی کنید با گذاشتن پس زمینه‌ای ساده اندازه محتوا را به استاندارد برسانید.

مشکل زوم شدن عکس در استوری - استوری گرام

 

درباره‌ی نجم الدین محمدی

من نجم الدین محمدی هستم متولد 1378 و ساکن کردستانم شهر بانه علاقه شدیدم از همون بچگی به تکنولوژی و فناوری منو به مسیری سوق داد که فکر میکردم جزو آرزو هاییه که نمیتونم لمسش کنم. من یه مشاور مارکتینگ و طراح وبم که اینجا در استوری گرام براتون تولید محتوا میکنم تا باهم سواد رسانه‌مون بالاتر بره و به بهترین نحو بتونیم در مسیر درست از اینستاگرام استفاده کنیم.

همچنین ببینید

چگونه کپشن اینستاگرام را تغییر دهیم - استوری گرام

ویرایش کپشن پست

از قابلیت‌های در دسترس و پرکاربرد اینستاگرام آپلود کردن پست و استوری است. می‌توان گفت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.