بیو اینستا رو چی بزارم؟

همانطور که می دانید بیو اینستا اولین چیزی است که مخاطبان جذب آن می شوند. اگر اینستاگرام شما کاری است باید یک متن جذاب و در عین حال بازگو کننده کسب و کارتان باشد.

کاربران ممکن است از طریق عکس شما جذب پیج تان شوند ولی اگر بخواهند شما را فالو کنند اول به بیو شما توجه می کنند بنابراین مهم است که بیویی بنویسید که تاثیرگذار باشد.

برای شما هم حتما پیش آمده است که با بیو شخصی، او را فالو کنید حتی بدون اینکه عکس های او را چک کنید. اما حالا برای بیو اینستا چه کنیم؟

نکات نوشتن بیو اینستا

برای نوشتن بیو جذاب نکات زیر را مد نظر داشته باشید:

انتخاب اسم خوب

از اسم خودتان استفاده کنید از اسم های عجیب و غریب استفاده نکنید. پروفایل شما نماینده شما و کسب و کارتان است پس اسم و آیدی صحیح و خوانا استفاده کنید.

قسمت اسم را در بیو فقط محدود به اسم نکنید اگر تحصصی دارید یا فروش محصول یا خدماتی دارید از این جزئیات برای قسمت اسمتان استفاده کنید.

توجه داشته باشید که نام و نام کاربری تان کلماتی هستند که اینستاگرام هنگام سرچ آن ها را اعمال می کند. شما اگر می خواهید کلمه کلیدی خاصی که هنگام سرچ از آن شناسایی شوید آن را به اسمتان اضاقه کنید.

عکس مناسب برای پروفایل

یک عکس و آواتار واقعی از خودتان آپلود کنید چرا که در جذب فالوورتاثیر بسزایی دارد و شانس فالو شدن شما توسط بازدید کننده بالا می رود.

در اینستاگرام افرادی را می بینید که  از سر کنجکاوی  سری به صفحه افرادی می زنند که آن ها را نمی شناسند، حال اگر شما عکس مناسبی داشته باشید، شانس فالو شدن را دارید.

شما وقتی عکس واقعی داشته باشید راحت تر به شما اعتماد می کنند و اگر صاحب یک برند هستید از آرم لوگو خودتان استفاده کنید.

بیو کاری بنویسید

بیو کاری تان را متفاوت بنویسید و از کلمات کلیدی که توضیح دهنده خاص بودن شما و کسب و کارتان است استفاده کنید.

همچنین خدماتی که می توانید ارائه دهید را بیان کنید به طوری که کاربران بفهمند شما چه کاری انجام می دهید.

بیو جالب و جذاب

اینستاگرام فضایی برای سرگرم شدن دارد پس خیلی رسمی و خشک نباشید. از ایموجی ها برای بیو خود استفاده کنید.

می توانید از بیوهای خنده دار استفاده کنید. بیو خود را با پرسیدن یک سوال خنده دار، جالب کنید و خنده را بر لب بازدید کننده بیارید.

بیو را طوری بنویسید که جالب باشد به گونه ای که افراد با دیدن آن ترغیب شوند و شما را فالو کنند.

کلمات کلیدی را فراموش نکنید

در اینستاگرام استفاده از کلمات کلیدی با بقیه سایت ها متفاوت است. استفاده از هشتگ ها باعث می شود که به آسانی دربره موضوع مورد نظرمان به جست و جو بپردازیم.

هشتگ در بیو قابلیت سرچ ندارد پس این کار مفید و کار آمد نیست. در صورتی از هشتگ در بیو خود استفاده کنید که یک هشتگ خاص دارید و با آن شناخته می شوید.

شخصی سازی بیو

اینستاگرام و مخاطبان آن با بقیه شبکه های اجتماعی مثل لینکدین، فیسبوک، توییتر، گوگل پلاس و غیره فرق دارد.

بیوهایی که در این برنامه ها قرار دارد را برای اینستاگرام خود کپی نکنید. سعی کنید از بیویی استفاده کنید که مناسب فرمت و کاربر اینستاگرام باشد.

بیو مختصر و مفید

برای جلب توجه افراد در چند جمله خودتان را توصیف کنید. خیلی جمله سازی نکنید و سعی کنید از کلمات کلیدی بیشتر استفاده کنید.

لینک وبسایتتان را قرار دهید

در اینستاگرام فقط در بیو می توانید لینکی قرار بدهید. از این قابلیت اینستاگرام استفاده کنید و لینک وبسایتتان را قرار دهید.

گذاشتن لینک وبسایت به شما اعتبار می دهد و این باعث می شود که افراد بیشتری برای بهره مندی از خدمات شما را فالو کنند.

لپ کلام

بیو اینستا معرف شما و شخصیتتان و اگر کاری است معرف برندینگ و خدمات شما است. بیو در جذب فالوور نقش اساسی دارد. به نکاتی که در مورد بیو گفته شد دقت کنید و آن را حتما به کار ببرید.

حالا شما بگویید بجز مطالبی که در مورد بیو اینجا نوشته ایم به چه نکات دیگری باید توجه داشته باشیم؟

درباره‌ی storygra

همچنین ببینید

چگونه کپشن اینستاگرام را تغییر دهیم - استوری گرام

ویرایش کپشن پست

از قابلیت‌های در دسترس و پرکاربرد اینستاگرام آپلود کردن پست و استوری است. می‌توان گفت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.