ترجمه کردن خودکار بیو اینستاگرام

اگر در اینستاگرام پیج کاری یا شخصی دارید مطمئن باشید که یک فرد غیر ایرانی به پیج شما سر زده است مخصوصا اگر پیج شما پابلیک یا باز باشد. همانطور که می‌دانید بیوگرافی نوشتن در اینستاگرام یکی از روش‌های معرفی کوتاه خود یا حوضه کاری، زندگی شخصی و… به مخاطبی است که صفحه شما را نگاه می‌کند. در همین حین اگر مخاطبی در کشور کانادا به پیج شما سر زد و بیوگرافی فارسی صفحه شما را ببیند هیچ چیزی از آن را نمی‌فهمد، برای حل شدن این مشکل باید چه کار کنیم؟

در پست‌های اینستاگرامی همیشه می‌بینیم یک گزینه با عنوان See Tranlation وجود دارد و گاهی اتفاقی بر روی آن کلیک می‌کنیم و متن کپشن پست، انگلیسی می‌شود. این گزینه نیز در همان اوایل ساخته شدن اینستاگرام به بیوگرافی اضافه شد و به تازگی به استوری نیز این قابلیت اضافه شده است. با توجه به زبانی که برای اینستاگرام خود انتخاب کرده‌اید تا 90 زبان را اینستاگرام ترجمه خواهد کرد. اگر اینستاگرام شما انگلیسی باشد کپشن‌ها یا پروفایل‌های فارسی را به انگلیسی معنی خواهد کرد.

پس اگر این مخاطب خارجی به پیج شما آمد و یک زبان شناخته نشده را دید می‌تواند بر روی گزینه See Tranlation که به صورت خودکار در پروفایل شما وجود دارد کلیک کند و به زبان اینستاگرام خود، بیوگرافی شما برای او ترجمه شود. اگر این فرد محتوای پیج شما را بفهمد و شما را دنبال کند نیز نفع بسیار زیادی دارد زیرا مخاطب‌های شما از نظر اینستاگرام به یم لوکیشن محدود نیست و محتوای پیج در بیشتر نقاط دنیا طرفدار دارد.

 

چگونه بیو اینستاگرام را ترجمه کنیم

 • وارد اینستاگرام شوید.
 • در صفحه سرچ پیج قردی که می‌خواهید ترجمه کنید را انتخاب کنید.
 • در بیوگرافی فرد گزینه See Tranlation را می‌بینید.

چگونه در بیو اینستا ترجمه بگذاریم - استوری گرام

 • روی آن کلیک کنید.
 • متوجه می‌شوید که بیوگرافی آن فرد به انگلیسی تغییر پیدا کرد.

چگونه در بیو اینستا ترجمه بگذاریم - استوری گرام

 

چگونه زبان اینستاگرام را تغییر دهیم

همانگونه که گفته شد با توجه به زبان انتخابی شما برای اینستاگرام، ترجمه صورت می‌گیرد. برای تغییر زبان مراحل زیر را انتجام دهید.

 • وارد اینستاگرام خود شوید.
 • صفحه پروفایل را باز کنید.
 • در نوار بالایی سمت راست (اگر فارسی باشد سمت چپ) نمادی با سه خط وجود دارد روی آن کلیک کنید.

چگونه در بیو اینستا ترجمه بگذاریم - استوری گرام

 • وارد تنظیمات شوید.
 • قسمت اکانت را انتخاب کنید.
 • گزینه زبان (language) را انتخاب کنید.
 • در قسمت سرچ آن زبان مورد نظر را می‌توانید تایپ و پیدا کنید.
 • برای انگلیسی کردن اینستاگرام کلمه English را تایپ کنید و انگلیسی آمریکا را انتخاب کنید.

چگونه در بیو اینستا ترجمه بگذاریم - استوری گرام

 

کاربرد See Tranlation برای ما

اگر از پیج‌ها خارجی ایده می‌گیرید و متوجه شدن نوشته‌های آنان برای شما سخت است، همچنین در عین حال نیاز به فهمیدن موضوع نیز دارید، می‌توانید به راحتی از این گزینه See Tranlation استفاده کنید و به انگلیسی متون نوشته شده آن پست با ببینید. اگر در ترجمه کردن زبان انگلیسی نیز مشکل دارید به سایت google translate یا همان ترجمه گوگل بروید و زبان‌ها را روب فارسی و انگلیسی قرار دهید. متن معنی شده در کپشن آن پست را بنویسید تا گوگل به راحتی ترجمه را برای شما بنویسد. دقت داشته باشید کپشن اینستاگرام کپی نمی‌شود.

درباره‌ی نجم الدین محمدی

من نجم الدین محمدی هستم متولد 1378 و ساکن کردستانم شهر بانه علاقه شدیدم از همون بچگی به تکنولوژی و فناوری منو به مسیری سوق داد که فکر میکردم جزو آرزو هاییه که نمیتونم لمسش کنم. من یه مشاور مارکتینگ و طراح وبم که اینجا در استوری گرام براتون تولید محتوا میکنم تا باهم سواد رسانه‌مون بالاتر بره و به بهترین نحو بتونیم در مسیر درست از اینستاگرام استفاده کنیم.

همچنین ببینید

چگونه کپشن اینستاگرام را تغییر دهیم - استوری گرام

ویرایش کپشن پست

از قابلیت‌های در دسترس و پرکاربرد اینستاگرام آپلود کردن پست و استوری است. می‌توان گفت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.