گذاشتن متن متحرک در استوری اینستاگرام

تعامل مفید در اینستاگرام از موارد بسیار مهمی برای هر پیجی با هر موضوعی است، حتی پیج‌ها شخصی. هنگامی که طراحی استوری شما به صورت زیبایی باشد می‌توانید مخاطب را در هر سن و طرز فکری جذب کنید. به زبان دیگر برخی از این جلوه‌ها و زیبایی‌های استوری عمومی و همه پسند هستند. یکی از راه حل‌های جذب مخاطب با استوری طراحی سطح بالای آن است، مخصوصا اگر طراحی شما به جز زیبایی، ایده‌ای تازه باشد و با مطالب پیج هماهنگ باشد.در ادامه این مطلب می‌خواهیم یکی از قابلیت‌های اینستاگرام برای جلوه و طراحی استوری صحبت کنیم. این قابلیت همان متن متحرک است.

 

آموزش گذاشتن متن متحرک در استوری اینستاگرام

این آموزش را با استوری موبایل می‌توانید بگذارید و استفاده از قابلیت متن متحرک برای اینستاگرام نسخه وب و ویندوز امکان پذیر نیست. البته قابلیت استوری گذاشتن با نسخه وب وجود دارد اما قابلیت‌هایی همچون متن متحرک، گیف، استیکرهای تعاملی و… برای نسخه سیستم امکان پذیر نیست.

  • وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید.
  • صفحه home اینستاگرام را باز کنید.
  • در صورت نداشتن استوری بر روی گزینه your story که همراه با عکس پروفایل خود است کلیک کنید، در غیر این صورت بر روی علامت دوربین سمت چپ ضربه بزنید تا وارد استوری شوید.

آموزش گذاشتن متن متحرک در استوری - استوری گرام

  • با دوربین اینستاگرام فیلم یا عکس بگیرید و متن متحرک را روی آن بگذارید یا صفحه را بالا بکشید و عکس مورد نظر را انتخاب کنید.
  • اگر عکس شما قبلا گرفته شده است می‌توانید پس از کشیدن صفحه به بالا از گزینه سمت چپ پوشه مورد نظر را با توجه به نام آن انتخاب کنید.
  • پس از انتخاب عکس یا ویدیو با یک کلیک بر روی آن کادر تایپ متن برای شما پدید می‌آید.

آموزش گذاشتن متن متحرک در استوری - استوری گرام

  • متن مورد نظر را تایپ کنید.

آموزش گذاشتن متن متحرک در استوری - استوری گرام

  • از نوار بالایی، گزینه‌هایی برای متن ظاهر شده‌اند.
  • سمت راست اولین گزینه که در تصویر می‌بینید را انتخاب کنید.
  • درمیابید که همان لحظه متن شما جلوه دار می‌شود و کلمه به کلمه یا حرف به حرف ظاهر می‌شود.

آموزش گذاشتن متن متحرک در استوری - استوری گرام  آموزش گذاشتن متن متحرک در استوری - استوری گرامآموزش گذاشتن متن متحرک در استوری - استوری گرام

 

توجه: نوار پایینی مخصوص تغییر فونت است.

با تغییر دادن نوع فونت، نحوه متحرک شدن متن شما نیز تغییر می‌کند. پس برای زیباتر شدن و مطمئن شدن از جلوه مورد نظر حتما فونت‌های دیگر را انتخاب و مشاهده کنید. در این مورد سلیقه کاربران را نیز در نظر داشته باشید.

فونت‌های تعرف شده در اینستاگرام برای زبان انگلیسی بیشتر کاربرد دارند و برای زبان فارسی چندان تغییری را ایجاد نمی‌کنند. اما باز هم نسبت به متن عادی تغییر بهتر و زیباتری را دارد.

 

فونت متحرک دیگر

برای درست کردن یک فونت متحرک دیگر برای فیلم یا عکس می‌توانید از برنامه‌های دیگری استفاده کنید که با یک سرچ ساده از گوگل می‌توانید بهترین نتایج را ببینید. البته اینستاگرام با این قابلیت جدید نفع بسیار زیادی را به ما رسانده است. زیرا نیازی نداریم نرم افزار دانلود کنیم و حجم اینترنت را مصرف کنیم. همینطور فضای کمتری اشغال می‌شود و در حافظه صرفه‌جویی انجام می‌گیرد. همچنین نکته جالب در مورد متن متحرک اینجا است که اگر ویدیو یا عکس را ذخیره کنید، به همان صورت جلوه دار ذخیره می‌شود و اصلا حالت متحرک خود را در هنگام ذخیره سازی از دست نمی‌دهد.

درباره‌ی نجم الدین محمدی

من نجم الدین محمدی هستم متولد 1378 و ساکن کردستانم شهر بانه علاقه شدیدم از همون بچگی به تکنولوژی و فناوری منو به مسیری سوق داد که فکر میکردم جزو آرزو هاییه که نمیتونم لمسش کنم. من یه مشاور مارکتینگ و طراح وبم که اینجا در استوری گرام براتون تولید محتوا میکنم تا باهم سواد رسانه‌مون بالاتر بره و به بهترین نحو بتونیم در مسیر درست از اینستاگرام استفاده کنیم.

همچنین ببینید

چگونه کپشن اینستاگرام را تغییر دهیم - استوری گرام

ویرایش کپشن پست

از قابلیت‌های در دسترس و پرکاربرد اینستاگرام آپلود کردن پست و استوری است. می‌توان گفت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.