نحوه نوشتن کپشن در اینستاگرام

برای کسب و کار خود یک پیج اینستاگرامی دارید می خواهید کسب و کارتان را به راحتی به بقیه معرفی کنید. ما این جا یک نکته بسیار مهم که باید در این زمینه ان را رعایت کنید را به شما آموزش می دهیم.

چرا نوشتن یک کپشن خوب در اینستاگرم اهمیت دارد؟

ممکن تصاویر مرتیط و یسیار زیبایی در اکانت خود در صفحه اینستاگرامتان انتشار دهید اما وقتی که کپشن خوبی ننویسید یک فرصت طلایی را از دست می دهید. شما به کمک کپشن های خوب، پست های خوبی راغ انتشار می زنید و اینکه لایک های بیشتری نیز دریافت خواهید کرد. جدا از این موضوع شما تعامل بیشتری نیز با آن ها خواهید داشت.

این موضوع ثابت شده است و خود اینسناگرام  پست ها را نیز بر حسب محبوبیت به شما نشان می دهد. به جرات می‌توان گفت که مردم به محتوای متنی زیر یک تصویر، بیشتر از خود تصویر علاقه نشان می‌دهند.

به علاوه، کپشن به شما اجازه می‌دهد که هشتگ‌های مختلف را نیز به پست خود مرتبط کنید. همانطور که احتمالاً بدانید، هشتگ‌ها باعث می‌شوند که کاربران راحت‌تر شما را پیدا کنند که این امر باعث می شود که تعداد فالورهایتان نیز بالا برود.

بهترین بیو اینستا

مطالبی که شاید بپسندید:

حداکثر کلمات کپشن اینستاگرام

طرز نوشتن کپشن در اینستاگرام

در ادامه طرز کپشن نوشتن را به شما خواهیم گفت:

1 -طول جملات در کپشن اینستاگرام

پستی که آن را انتشار می دهید و قرار است توسط کاربرانی دیده شود کاربران آن را با گوشی هوشمند می بینند پس باید طول مناسبی برای جملاتتان داشته باشید.

با این حال طول هر جمله شما باید حداکثر 3 یا 3.5 خط ( 3 یا 3.5 خط در نمایشگر گوشی ) باشد تا بعد از باز شدن پست، به کاربر حس زننده ای دست ندهد و از پست شما به سرعت عبور نکند.

2 رعایت علائم نگارشی فارسی در کپشن اینستاگرام

به علائم نگارشی توجه کنید و در موقعیت مناسب از آن ها استفاده کنید. این نکته به ظاهر ساده در جذب کاربر موثر است.

3 مرتبط بودن عکس و کپشن!

برای جذب بازدید پست باید عکس و کپشن آن با هم هم خوانی داشته باشند.
4 استفاده از هشتگ های مرتبط

یکی دیگر از موارد که باید به صورت جدی آن را رعایت کنید، هشتگ های اینستاگرام است. البته توجه داشته باشید که هشتگ ها نباید زیاد باشند که بتوانند بیش از 3 یا 4 خط جای بگیرند چرا که ممکن است منجر به زشت شدن پست شما شود.

5 انتخاب لوکیشن صحیح

لوکیشن محل کار خود را انتخاب کنید تا بعد از آنکه کاربر پست اینستاگرامی شما را مشاهده کرد، بر روی آدرس و یا لوکیشن در بالای پست اینستاگرامی کلیک کند و سپس این گونه شما تبدیل به یک برند در زمینه کاری خود در آینده ای نه چندان دور خواهید شد.

6 استفاده از استیکر جذاب در کپشن اینستاگرام

برای جذابیت هر چه بیشتر متن از استیکرهای جالب و مناسب استفاده کنید چرا که این امر می تواند در زیبایی متن شما موثر باشد و حس و حال متفاوتی را به کاربر منتقل کند. با این حال این نکته یکی دیگر از اصلی ترین نکات است که باید در نوشتن کپشن اینستاگرام موثر واقع شود.

درباره‌ی storygra

همچنین ببینید

چگونه کپشن اینستاگرام را تغییر دهیم - استوری گرام

ویرایش کپشن پست

از قابلیت‌های در دسترس و پرکاربرد اینستاگرام آپلود کردن پست و استوری است. می‌توان گفت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.