چگونه در بیو اینستاگرام لینک سایت بگذاریم

برای داشتن یک کسب و کار موفق در اینستاگرام باید هر قسمتی که توسط طراحان گذاشته شده است را پر کنیم تا از امتیاز بیشتری برخوردار باشیم.

این امتیاز تنها برای پیج‌های کاری نیست بلکه در موقعیت پیج‌های شخصی نیز تاثیر دارد. یکی از قسمت‌های مهم در اینستاگرام لینک است. در این قسمت شما می‌توانید لینک شبکه‌های اجتماعی دیگر خود و یا وبسایت را در آن قرار دهید تا هرکسی صفحه اینستاگرام شما را دید به راحتی بتواند به سایت شما نیز دسترسی داشته باشد.

با قرار دادن این لینک در رقابت با کسب و کارهای دیگر اینستاگرام، رتبه خود را به راحتی ارتقا دهید.

نحوه قرار دادن لینک وبسایت در پروفایل اینستاگرام

  • وارد برنامه اینستاگرام شوید.
  • در نوار پایینی اپلیکیشن اینستاگرام وارد صفحه پروفایل شوید.
  • گزینه Edit Profile را انتخاب کنید.

چگونه در بیو اینستاگرام لینک سایت بگذاریم - استوری گرام

  • در کادرهای نشان داده شده کادر سومی را که روی آن website نوشته شده است را انتخاب کنید.

چگونه در بیو اینستاگرام لینک سایت بگذاریم - استوری گرام

  • لینک وبسایت خود را به این صورت (yourdomin.com) بنویسید.

بیشتر بخوانید: بیو اینستاگرام شخصی چی بنویسم؟

کارایی لینک را بالا ببرید

گاهی اوقات فرد در بیو اینستاگرام خود لینک نیز قرار می‌دهد اما بازدهی ندارد و کسی بر روی لینک کلیک نمی‌کند. برای حل این مشکل راه حل‌هایی وجود دارد که کارایی لینک را بالا می‌برد.

این راه حل‌ها عبارتند از:

  • لینک را در استوری پیج خود و دیگران تبلیغ کنید تا بازدهی بیشتری داشته باشید. با اینکار رتبه شما در اینستاگرام تغییر زیادی خواهد کرد.
  • در بیو با ایموجی به لینک اشاره کنید. تا حد امکان کنار لینک وبسایت ایموجی نگذارید و سعی کنید در آخرین خط بیو، با ایموجی اشاره‌ای به لینک کنید. اگر یک جمله کوتاه مانند (لینک وبسایت ما) و هر جمله خبری دیگر را کنار ایموجی بنویسید بازدهی بیشتری را در جلب توجه مخاطب خواهید داشت.
  • لینک را معنادار انتخاب کنید. سعی کنید به گونه‌ای لینک را قرار دهید که کاربر در نگاه اول با خواندن لینک به موضوع سایت شما پی ببرد و در صورت نیاز وارد سایت شود.
  • لینک‌ها را کوتاه انتخاب کنید. لینک بلند و ناخوانا حوصله کاربر را سر می‌برد و بازدید سایت را پایین می‌آورد، پس سعی کنید لینک‌ها را کوتاه بگذارید که مخاطب متوجه موضوع سایت شود.
  • از کلمات معنی‌دار برای لینک استفاده کنید. اگر لینک شما کوتاه باشد اما کلمات خوانا و واضح نباشند، دیدگاه مخاطب به سایت فرق می‌کند و حتی به درست بودن کار شما شک خواهد کرد.

اشتباهاتی در قرار دادن لینک

یکی از عمده اشتباهاتی که ممکن است هر فردی آن را انجام بدهد گذاشتن لینک در بیو است. این کار اصلا به پیشرفت شما کمک نمی‌کند و در بیشتر مواقع نیز به پسرفت شما کمک بیشتری می‌کند.

لینک در بیو قابل کلیک نیست و مخاطب نمی‌تواند وارد سایت یا شبکه‌های اجتماعی شما شود. نکته دیگر این است که متون در بیو اینستاگرام کپی نمی‌شود و مخاطب حتی نمی‌تواند آدرس سایت را کپی و در مرورگر خود paste کند و باید آدرس را از حفظ در مرورگر بنویسد.

پس بهترین گزینه برای گذاشتن لینک قسمت وبسایت در پروفایل است. اگر که چندین لینک برای قرار دادن دارید، می‌توانید از دیپ لینک‌ها یا همان فشرده ساز لینک استفاده کنید.

درباره‌ی نجم الدین محمدی

من نجم الدین محمدی هستم متولد 1378 و ساکن کردستانم شهر بانه علاقه شدیدم از همون بچگی به تکنولوژی و فناوری منو به مسیری سوق داد که فکر میکردم جزو آرزو هاییه که نمیتونم لمسش کنم. من یه مشاور مارکتینگ و طراح وبم که اینجا در استوری گرام براتون تولید محتوا میکنم تا باهم سواد رسانه‌مون بالاتر بره و به بهترین نحو بتونیم در مسیر درست از اینستاگرام استفاده کنیم.

همچنین ببینید

چگونه کپشن اینستاگرام را تغییر دهیم - استوری گرام

ویرایش کپشن پست

از قابلیت‌های در دسترس و پرکاربرد اینستاگرام آپلود کردن پست و استوری است. می‌توان گفت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.