چگونه فیلم را در اینستاگرام برش دهیم؟

اگر برای آپلود ویدیوهای طولانی مشکل دارید و نمی دانید چه کاری را باید انجام دهید این مطلب از استوری گرام برای شما است.

نحوه برش فیلم در اینستاگرام

یک خبر  خوب برای کاربران اینستاگرام وجود دارد و اینکه این اپلیکیشن می خواهد برش ویدیوهای 15 ثانیه ای را به برنامه خود اضافه کند.

در اینستاگرام شما می توانید یک کلیپ 15 ثانیه ای را بگیرید و برای ویدیوهای طولانی تر مجبورید ویدیوهای خود را بر اساس آن مدیریت کنید.

با این وجود و براساس یکی از نظرهای کاربران ردیت، اینستاگرام در حال طراحی ویژگی برش فیلم در پلتفرم خودش است. به این صورت که وقتی شما یک فیلم بیشتر از 15 ثانیه ای دارید، خود اپلیکیشن آن را به بخش های 15 ثانیه ای پشت سر هم تبدیل می کند.

البته استوری اینستاگرام این ویژگی را دارد و کاربران را به سمت خود جذب کرده است.

برش ویدیوهای طولانی در استوری اینستاگرام

شما لازم است روی اد استوری بزنید تا به صورت خودکار وارد گالری شما شود که در این صورت می توانید ویدیو مورد نظر خودتا را آپلود کنید. استوری این قابلیت را دارد که ویدیوها را برش دهد.

اگر دنبال این هستید که ویدیوهایتان در پست اینستاگرام بزارید این برنامه دارای پلتفرم IGTV است.

پیش از این کاربران از اپلیکیشن های شخص ثالث برای بریدن انواع ویدئو و به اشتراک گذاری ان در استوری استفاده می کردند که از جمله آن می توان به Cutstory و Story Slicer نام برد که برای این کار مورد استفاده قرار می گرفت.

اگر شما نیز از ابزاری خاص برای کات ویدئوهای اینستاگرام استفاده می کردید، نام آن را برایمان بنویسید.بخشی جذاب برای طرفداران برش ویدئوهای طولانی.

نحوه برش ویدیو در استوری اینستاگرام

برش فیلم برای استوری به این صورت است که اینستاگرام به صورت پیش فرض ویدئوهایی که همان لحظه می گیرید را به صورت 15 ثانیه ای برش می زند و می توانید انها را پشت سر هم در بخش استوری خود قرار دهید.

اما در این حالت این سوال پیش می آید که اگر ویدئویی که می خواهیم آن را به بخش استوری به صورت برش برش پست کنیم در گوشی ما ذخیره شده باشد و نخواهیم ویدئو را پست کنیم باید چه کار کنیم؟ در این حالت بهتر است از نرم افزارهایی استفاده کنید که یک نمونه از آنها را در زیر شرح خواهیم داد.

برنامه برش فیلم برای استوری اینستاگرام در اندروید

یکی از بهترین برنامه ها در این زمینه که می توانید آن را رایگان از گوگل پلی دانلود کنید برنامه Video Splitter – Story Split است.

این برنامه را باز کنید.

فیلم مورد نظر خود را انتخاب کرده و Next بزنید.

در این مرحله در قسمت A زمان تکه های ویدیو را روی ۱۴ یا ۱۵ تنظیم کنید و از طریق B وارد مرحله نهایی شوید.

در این مرحله منتظر شوید تا مراحل برش ویدئوی شما تمام شود.

اکنون ویدئوهای برش یافته شده را ذخیره کنید و وارد استوری اینستاگرام شوید.

یا اینکه روی گزینه های option فیلم خود شوید و آن را مستقیم به استوری اینستاگرام خود ارسال کنید.

سپس آنها را پست کنید.

برش فیلم در اینستاگرام

 

برش فیلم برای اینستاگرام در ایفون

برنامه های ویرایش کننده ویدئو که خاصیت Trim کردن یا برش دادن داشته باشند می توانند ویدئوهای شما را به به بخش های 15 ثانیه ای تبدیل کنند.

اگر گوشی شما  ios است از برنامه هایی مانند Cutstory برای گوشی آیفون خود استفاده کنید. این برنامه ها برای این  طراحی شده اند که به راحتی ویدئوها و برش فیلم اینستاگرام را به قطعه های 15 ثانیه ای درآورند تا کاملا قالب استوری های شما شود.

نحوه برش ویدیو در پست های اینستاگرام

بد نیست نگاهی هم به برش ویدئو در پست های اصلی اینستاگرام بیاندازیم. فیلم های طولانی را می توانید به دو صورت در پست های اینستاگرام پست کنید.

اول اینکه از خاصیت IGTV استفاده کنید تا بتوانید بر محدودیت 1 دقیقه ای ویدئوهای اینستاگرام در پست غلبه کنید و فیلم های طولانی تری پست کنید.

برش ویدیو در پست های اینستا

آموزش گذاشتن فیلم طولانی در پست اینستاگرام

یکی دیگر از راه های گذاشتن فیلم طولانی در پست اینستاگرام مانند استوری این است که آنها را به بخش های مجزا تبدیل کرده و سپس به صورت پشت سر پست کنید.

برای این کار می توانید از ابزارهای کمکی ادیت فیلم مانند viva video کمک بگیرید و ویدئوهای خود را به قسمت های یک دقیقه ای یا 60 ثانیه ای تبدیل کنید. سپس وارد اینستاگرام شده و ویدئوها را پشت هم با ترتیب زمانی آپلود کنید تا به صورت آلبوم پشت هم نمایش داده شوند.

کلام آخر

در این بخش از مقالات استوری گرام برای شما نحوه برش فیلم در اینستاگرام را شرح دادیم. شنا چه راهکاری پیشنهاد می دهید آن را برای ما کامنت کنید.

درباره‌ی storygra

همچنین ببینید

چگونه کپشن اینستاگرام را تغییر دهیم - استوری گرام

ویرایش کپشن پست

از قابلیت‌های در دسترس و پرکاربرد اینستاگرام آپلود کردن پست و استوری است. می‌توان گفت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.