چگونه در استوری اینستاگرام فونت عوض کنیم

یکی از ابزارهای قوی برای رشد در اینستاگرام استوری است. باید در استوری گذاشتن همیشه دقت بالایی را داشته باشیم تا مخاطب را با طراحی درست و زیبا جذب کنیم.

یکی از مواردی که باید در استوری گذاشتن خیلی به آن دقت داشته باشیم متن است. متن باید از نظر فونت، خوانایی و سایز و رنگ مورد توجه قرار بگیرد. خوشبختانه اینستاگرام فونت‌های متعددی دارد که می‌توان برای تغییر فونت زبان فارسی نیز از آنها استفاده کرد. در ادامه به چگونگی تغییر فونت در اینستاگرام خواهیم پرداخت، با ما در استوری گرام همراه باشید.

چگونه در استوری اینستاگرام فونت عوض کنیم - استوری گرام

تغییر فونت متن استوری اینستاگرام

  • وارد اینستاگرام شوید.
  • در نوار بالایی صفحه home آیکون دوربین را بزنید (یا بر روی your story کلیک کنید).
  • با کشیدن صفحه به بالا عکس یا فیلم مورد نظر را انتخاب کنید.
  • در حالتی که اخیرا عکس یا فیلم را اضافه کرده باشید در این صفحه نمایش داده می‌شود در غیر اینصورت پس از کشیدن صفحه به بالا در سمت چپ صفحه فلشی کوچک وجود دارد که به وسیله آن می‌توانید پوشه مورد نظر را انتخاب کرده و فایل را آپلود کنید.
  • اگر می‌خواهید که پس زمینه‌ای ساده داشته باشید در سمت چپ صفحه گزینه‌ای با نام creat وجود دارد که اینستاگرام چندین پس زمینه با رنگ‌ها مختلف را برای هر اکانتی گذاشته است و به راحتی می‌توانید از آن استفاده کنید.
  • اگر پس زمینه شما ساده باشد برای نوشتن متن روی TAP TO TYPE کلیک کنید و اگر عکسی را قرار داده‌اید فقط کافی است روی صفحه کلیک کنید تا قابلیت نوشتن اجرا شود.
  • متن مورد نظر خود را تایپ کنید. همچنین می‌توانید متن را از جای دیگری کپی کنید و بر روی قسمت متن اینستاگرام دست نگه دارید و گزینه پیست را بزنید.
  • در قسمت بالایی استوری چندین گزینه را نشان می‌دهد، برای مثال MODERN یا NEON و…
  • از این قسمت می‌توانید فونت را برای استوری‌های خودکار اینستاگرام عوض کنید
  • درحالیکه استوری را از گالری انتخاب کرده‌اید پس از نوشتن متن از فونت‌های قرار گرفته بر روی نوار بالایی کیبورد می‌توانید استفاده کنید.

به این موضوع دقت داشته باشید که این فونت‌ها برای زبان فارسی تغییر ایجاد می‌کنند اما نه به صورت خیلی زیاد و زیبایی آنها برای متون انگلیسی بیشتر است.

چگونه در استوری اینستاگرام فونت عوض کنیم - استوری گرام

تعامل استوری

سعی کنید در استوری گذاشتن خلاقیت به خرج دهید و با توجه به سلیقه کاربران پیچ محتوا تولید کنید. تولید محتوای تصویری برای استوری بر تعامل صفحه اینستاگرام تاثیر بسزایی دارد و شما را در رده اول سرچ می‌گذارد.

در رابطه با اینکه چگونه بدانیم مشتریان ما محتوا را دوست دارند یا نه، شما باید استوری بگذارید و از استیکرهای تعاملی استفاده کنید و از مخاطب درخواست نظر کنی که آیا تولید محتوای پیج را دوست دارد یا نه و بر طبق آرا ادامه دهید.

گذشته از نظرخواهی در مورد محتوای پیج، با استفاده از استیکرهای تعاملی رتبه صفحه خود را بالا می‌برید یعنی با یک تیر دو نشان می‌زنید. برای بالا بردن تعامل می‌توانید از روش دیگری نیز استفاده کنید و پست خود را اد استوری کنید یا مسابقه‌ای برگزار کنید و اد استوری را جزو شرایط قرار دهید.

درباره‌ی نجم الدین محمدی

من نجم الدین محمدی هستم متولد 1378 و ساکن کردستانم شهر بانه علاقه شدیدم از همون بچگی به تکنولوژی و فناوری منو به مسیری سوق داد که فکر میکردم جزو آرزو هاییه که نمیتونم لمسش کنم. من یه مشاور مارکتینگ و طراح وبم که اینجا در استوری گرام براتون تولید محتوا میکنم تا باهم سواد رسانه‌مون بالاتر بره و به بهترین نحو بتونیم در مسیر درست از اینستاگرام استفاده کنیم.

همچنین ببینید

مشکل زوم شدن عکس در استوری - استوری گرام

چرا عکس استوری زوم میشه

روزانه بیش از 100 میلیون عکس و فیلم در استوری بارگذاری می‌شوند و با فراگیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.