چرا کیفیت عکس در استوری پایین می‌آید

اینستاگرام از اپلیکیشن‌های پرطرفدار برای ارتباط گیری با دوست، فامیل، آشنا و از همه مهمتر بستری شناخته شده و تضمین شده برای شروع کسب وکار است. و در دسترس بودن و هزینه بسیار پایین این اپلیکیشن، کسب و کارهای مجازی و اینترنتی بسیار زیاد شده‌اند پس مرحله رقابت در زود دست به کار شدن نیست، بلکه در با کیفیت دست به کار شدن است.

اگر می خواهید به صورت فروش محصول، بلاگری کردن، ارائه خدمات، محتواهای آموزشی و … فعالیت داشته باشید باید تولید محتوا داشته باشید و با کیفیت تولید تولید محتوا کنید.

اگر شما عکس بی کفیتی از محصول یا هر چیزی را برای مخاطب استوری کنی هم وجه شما خراب می‌شود و هم محتوای پیج را دیگر قبول ندارد و شما در معرض فراموش شدن مخاطب قرار می‌گیرید.

بی کیفتیت شدن عکس در اینستاگرام ممکن است از مشکلات شما نیز باشد، در ادامه راه حل‌های متفاوتی را برای جلوگیری از تغییر کیفیت عکس برای شما بازگو خواهیم کرد که با رعایت کردن آنها بی شک جذب مخاطب را خواهید داشت.

جلوگیری از بی کیفیت شدن عکس استوری

بررسی اتصال قوی اینترت

در برخی موارد ممکن است اینترنت شما ضعیف باشد و اینستاگرام برای آپلود سریعتر استوری نسبت به سرعت اینترنت شما به صورت خودکار کیفیت عکس یا ویدیو را پایین می‌آورد تا راحت‌تر آپلود شود.

دوربین اینستاگرام را به کار بگیرید

اگر از دوربین اینستاگرام برای ضبط ویدیو یا گرفتن عکس استفاده کنید مشاهده خواهید کرد که کیفیت آن در بارگزاری با عکسی که با برنامه‌های دیگر یا با دوربین تلفن همراه گرفته شده است تفاوت بسیار زیادی دارد.

بروزرسانی کنید

قدیمی بودن اینستاگرام از دلایلی است که کیفیت عکس پایین می‌آید. سعی کنید همیشه در آپدیت اینستاگرام عجله کنید زیرا با نسخه‌های جدید اپلیکیشن، طرفیت آنها نیز بالاتر می‌رود و قابلیت‌های بیشتری را دربر می‌گیرند.

تنظیمات داده اینستاگرام را تنظیم کنید

در اینستاگرام گزینه‌ای وجود دارد که Data Saver نام دارد و در هنگام آپلود ویدیو و عکس در استوری یا پست برای صرفه‌جویی در زمان آپلود، اینترنت و حجم حافظه به صورت خودکار کیفیت پایین می‌آید. برای غیرفعال کردن این گزینه:

  • وارد اینستاگرام شوید
  • به قسمت پروفایل بروید

چرا کیفیت عکس در استوری اینستا پایین می‌آید - استوری گرام

  • تنظیمات را انتخاب کنید

چرا کیفیت عکس در استوری اینستا پایین می‌آید - استوری گرام

  • روی گزینه account کلیک کنید

چرا کیفیت عکس در استوری اینستا پایین می‌آید - استوری گرام

  • به قسمت cellular data وارد شوید
  • گزینه Data Saver را غیر فعال کنید

چرا کیفیت عکس در استوری اینستا پایین می‌آید - استوری گرام

  • حال کیفیت عکس و ویدیوهای شما در هنگام آپلود پایین نمی‌آید

اندازه استوری

سعی کنید اگر عکس یا ویدیویی را برای استوری انتخاب می‌کنید آن را طبق اندازه‌های استاندارد استوری طراحی کنید. اندازه استاندارد استوری اینستاگرامی 1080 در 1920 پیکسل است.

ممکن است در هنگام ادیت عکس شما بیش از حد کش بیاید و از حالت نرمال و زیبا خارج شود. البته می‌توانید در هنگام عکاسی اندازه صفحه دوربین را بر روی 9:16 قرار دهید که اندازه استوری است. اگر هم نمی‌خواهید اندازه دوربین به این بزرگی باشد می‌توانید عکس یا ویدیو را ادیت کنید و برای آن پس زمینه بگذارید.

مطالب مرتبط که می پسندید:

ویدیو استوری عاشقانه

کلیپ استوری غمگین

کابل رابط

اگر عکس یا ویدیویی که می‌خواهید استوری کنید بر روی کامپیوتر یا لپ تاپ است از روش‌هایی استفاده کنید که کیفیت عکس پایین نیاید مثلا برای گوشی‌ها سامسونگ و شیاومی از کابل رابط شارژر و برای آیفون از آی دراپ استفاده کنید.

درباره‌ی نجم الدین محمدی

من نجم الدین محمدی هستم متولد 1378 و ساکن کردستانم شهر بانه علاقه شدیدم از همون بچگی به تکنولوژی و فناوری منو به مسیری سوق داد که فکر میکردم جزو آرزو هاییه که نمیتونم لمسش کنم. من یه مشاور مارکتینگ و طراح وبم که اینجا در استوری گرام براتون تولید محتوا میکنم تا باهم سواد رسانه‌مون بالاتر بره و به بهترین نحو بتونیم در مسیر درست از اینستاگرام استفاده کنیم.

همچنین ببینید

چگونه کپشن اینستاگرام را تغییر دهیم - استوری گرام

ویرایش کپشن پست

از قابلیت‌های در دسترس و پرکاربرد اینستاگرام آپلود کردن پست و استوری است. می‌توان گفت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.