چرا بیو مناسب بنویسم؟

بیشتر کاربران در اینستاگرام به دنبال یک بیو مناسب برای پروفایل خود  در این پلتفرم هستند. اگر شما هم به دنبال ترفند نوشتن بیو اینستاگرام شخصی خود هستید و نمی دانید چه چیزی را استفاده کنید ما در این مطلب به شما کمک می کنیم و نکات کاربردی را در اختیارتان قرار می دهیم.

چرا بیو مناسب بنویسیم؟

بیو اینستاگرام اولین چیزی است که کاربران را به خود جذب می کند. شاید بگویید این طور نیست و عکس هم در جذب فالوور نقش دارد.

در جواب باید بگوییم گاهی اوقات کاربران ممکن است که ابتدا عکس شما را ببینید اما این بیو اینستاگرام است که توجه آن ها را برای دنبال کردن جلب می کند پس نوشتن یک بیو گرافی جذاب اهمیت بالایی دارد.

بیو شرح کوتاهی از این است که شما چه کسی هستید؟ چه کاری را انجام می دهید. اگر می خواهید بیشتر دیده شوید باید روی آن کار کنید برای این کار، اولین قدم انتخاب یک جمله خوب از خودتان یا معرفی خودتان است. همچنین می توانید از ایموجی و هشتگ نیز استفاده کنید.

برای نوشتن بیو از کجا شروع کنم؟

ابتدا مشخص کنید که اینستای خود را به چه هدفی راه اندازی کرده اید؟ به عبارتی بیو شما باید با کارتان یا برندتان همخوانی داشته باشد.

اگر می خواهید بازدید کننده را به دنبال کننده تبدیل کنید تنها 150 کاراکتر در اختیار دارید. قبل از نوشتن حتما نمونه های زیادی را در این زمینه در اینستاگرام ببینید.

یک بیوگرافی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

همانطور که می دانید برای جذب فالوور باید از بیو جذاب استفاده کنیم. اما سوال اینجاست که چگونه یک بیو جذاب بنویسم؟

در این قسمت به چندین نکته درباره نوشتن یک بیو عالی را در اختیارتان قرار می دهیم. این نکات برگرفته از پیج هایی است که در اینستاگرام موفقیت چشمگیری داشته اند.

ویژگی‌های یک بیوگرافی جذاب در اینستاگرام عبارتند از:

  1. بیو را طوری بنویسید که کاربران با شما به راحتی ازتباط برقرار کنند.
  2. اطلاعات مهم و ضروری را بنویسید.
  3. از پیج های دیگر الهام بگیرید ولی کپی نکنید.
  4. بیویی که می نویسید باید با سبک و عملکرد شما مطابقت داشته باشد.
  5. گیج کننده ننویسید از کلمات و عبارات ساده استفاده کنید.
  6. از جملات خسته کننده و طولانی استفاده نکنید صریح و ساده بنویسید.

بیو شخصی باید چگونه باشد؟

برای نوشتن بیو شخصی ابتدا به نکاتی که گفتیم توجه داشته باشید. فراموش نکنید که بیو نشاندهنده شخصیت شما است. برای بیوگرافی شخصی انتخاب بسیاری دارید به عنوان مثال اگر کسی هستید که علاقمند به آهنگ های رپ هستید می توانید بیو رپ را برای خود انتخاب کنید.

اگر فردی شوخ هستید از بیو خنده دار استفاده کنید. برای پیج های کاری این اصول کمی فراتر می رود و بیو باید به گونه ای نوشته شود که در چند جمله به صورت صریح خدمات و کاری را که می کنید را بیان کند.

آموزش نوشتن بیوگرافی اینستاگرام

برای نوشتن یک بیو اینستا جذاب باید چند نکته را مد نظر داشته باشید و با درنظر گرفتن آن ها، بهترین بیو را برای خود بنویسید.

این نکات که باید رعایت کنید شامل موارد زیر است:

مخاطبان شما چه کسانی هستند؟

بیو شما باید با کاری که انجام می دهید و از همه مهمتر مخاطبانتان ارتباط برقرار کند. شما زمانی که شناختی از مخاطب خود نداشته باشید نمی توانید جملاتی بنویسید که روی آن ها تاثر مثبت بگذارد.

شما باید بدانید که مخاطبان شما چند سال دارند؟ چه نوع شغلی دارند؟ کجا زندگی می کنند؟ تفریحات آن ها در دوران فراغت چیست؟

زمانی که شما آگاهی مناسبی از مخاطبانتان دارید می توانید یک بیوگرافی خوب بنویسید و از طریق آن فروش  یا ارائه خدمات داشته باشید.

در کل قبل از نوشتن هر چیزی به این فکر کنید که چه کسانی این نوشته را خواهند خواند و آیا برای آن ها مناسب است یا خیر؟

اینستاگرام یک برنامه رسمی نیست پس رویکردی صمیمی و دوستانه داشته باشید.

 نوشتن اسمتان در بیو

قبل از هرچیزی اگر پیج شما در اینستاگرام شخصی است ابتدا نام خود را اضافه کنید اما اگر پیج شما کاری است حتما از نام تجاری خودتان استفاده کنید و اسم کسب و کارتان را بنویسید.

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما نباید از املا یا حروف اختصاری و بی مفهوم استفاده کنید.

علایق خود را در اینستاگرام بنویسید

به چه چیزی علاقه دارید؟ سعی کنید علایق خود را بنویسد و در پست های خود به آن اشاره کنید. با این کار در عرض چند ثانیه روی مخاطبان خود تاثیر داشته باشید.

نتیجه گیری کلی

هدف از نوشتن بیو اینستا جذب مخاطب است و هرچقدر حرفه ای تر انتخاب شود، کاربران برای فالو کردن شما ترغیب می شوند.

بیو اینستای شخصی شما باید با توجه به حالات و شخصیت شما نوشته شود پس به نکاتی که در این مطلب گفتیم دقت کنید و به کار ببندید. تجربه خود شما چیست؟ بهتریم بیو برای اینستای شخص را چگونه انتخاب می کنید؟

 

درباره‌ی parya

همچنین ببینید

عوض نشدن پروفایل اینستاگرام - استوری گرام

چرا پروفایل اینستاگرام عوض نمیشه

پروفایل یکی از اجزای مهم در اینستاگرام است برای شناخت و جذب کاربر به پیج …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *